Ergonomie je, když...

 

Když máte pocit pohodlí. Když vás nebolí hlava ani záda, a když nohy při sedavém zaměstnání neotékají, máte štěstí. Vaše pracoviště je s největší pravděpodobností vybaveno ergonomicky. Kancelářské vybavení v moderním pojetí s sebou přináší nejen nezbytný nábytek se základní funkčností a přijatelným designem. Dnešní kancelář může být prostorem plně pracovním a zároveň atraktivní zónou s nejmodernějšími prvky. Ergonomický systém rozhodně není žádným výstřelkem pro prvoplánový efekt. Ocení jej každý, kdo tráví v kanceláři každý den mnoho hodin.

Co je ergonomické pracoviště...

Je to pracoviště vybavené v souladu s řadou kritérií vyjádřených ve směrnici EU č. 90/270 a v mezinárodní normě ISO č. 9241 o ergonomických požadavcích.

  • chrání vaše zdraví
  • odstraňuje možnosti vzniku obtíží pohybového aparátu z nevhodně uspořádaného pracovního místa
  • snižuje psychickou a fyzickou zátěž
  • odstraňuje stres na pracovišti

Ergonomický kancelářský nábytek

Pracoviště s tímto vybavením podléhá určitým zákonitostem o řešení prostoru, proto musí být plošně i prostorově řešeno tak, aby uživateli umožňovalo snadný přístup k pracovním pomůckám, změnu pracovní polohy a volný pohyb na pracovišti. Důležité je věnovat pozornost pracovnímu stolu, především jeho velikosti a výšce, aby poskytoval pohodlnou pracovní plochu a dostatečný prostor pro dolní končetiny. Rozměr a tvar pracovní desky by měl umožňovat proměnlivé uspořádání všech zařízení a pomůcek. Nejvhodnější je vybavení kancelářských pracovišť pracovními stoly s tzv. ergo hranou. Rádius a náběh této hrany umožňuje příjemný kontakt s pracovní deskou. Ergo hranu možno konstrukčně přizpůsobit pro upevnění stolových paravánů, které umožňují zavěšení polic a dokumentů a zároveň snižují psychickou zátěž na pracovišti. Výše uvedená kritéria splňuje bez zbytku nová řada kancelářského nábytku EDO.

Ergonomická židle

Ergonomická židle Vám kromě základních funkcí – nastavení výšky sezení, úhlu a výšky opěradla musí nabídnout:

  • dostatečně široký a hluboký anatomicky tvarovaný sedák
  • permanentní podepření zad ve všech polohách s možností regulace přítlaku opěráku
  • možnost nastavení hloubky sedáku
  • výškově nastavitelné podničky 

Špičkovým výrobkem v této oblasti je židle IQ. Jde o naprosto originální a vysoce moderní pracovní pojetí židle s gelovým sedákem a gelovými područkami, která se svému uživateli přizpůsobuje bez složitého manuálního nastavování, zaručuje permanentní podepření zad a krční páteře, konstantní pohyb a rovnoměrné tlakové zatížení.

Ergonomický systém pro klávesnici a myš

Odstraňuje všechny nevýhody tzv. stolků pro počítače a celé řady pevných výsuvů pro klávesnice vyráběných standardně. Ergonomický systém umožňuje nastavení klávesnice přesně podle potřeb uživatele. Výsuv lze nastavit nejen výškově, ale lze jej i natočit od podélné osy. Podporuje neutrální polohu rukou, kdy předloktí, zápěstí i dlaň jsou v jedné rovině. Doplňkovou plochu pro myš lze umístit na levou i pravou stranu.

Masážní kolébka pro nohy

Nutí uživatele k aktivnímu sezení. Končetiny nejsou v jedné strnulé poloze, chodidla vykonávají podvědomý pohyb. Nezanedbatelné zdravotní účinky (nižší zátěž srdce, lepší krevní oběh a snížení otoků dolních končetin, menší únava, zmírnění bolestí a stagnace v oblasti bederní páteře).

Revoluční nástroj, návrhář kanceláří!

 

Konkurence bude závidět kancelář

Odeslání katalogu/ceníku


Vyberte katalog/ceník

Katalog byl úspěšně odeslán!

Děkujeme za váš zájem.

Pokud pro příjem pošty používáte Microsoft Outlook, je možné že e-mail s katalogem skončí v nevyžádané poště.

informace o ochraně osobních údajů

Chcete nás kontaktovat ihned? Zavolejte nám na 241 485 797.

Váš dotaz byl úspěšně odeslán. Naši prodejci se mu budou věnovat v co nejkratším čase.

Děkujeme za váš zájem.

Čekejte prosím...

Čekejte prosím, požadavek se zpracovává.