Židle Therapia

Prodejna  Ergo interier je specializovaná prodejna autorizovaná k prodeji zdravotních židlí Therapia. Židle Therapia prodáváme již od roku 2006, kdy byly tyto židle poprvé uvedeny na trh.

Většina modelů židlí Therapia je trvale k vyzkoušení či případnému zapůjčení v showroomu Ergo interieru. Aktuální stav zde.

Židle Therapia jsou speciální ergonomické židle vyvinuté pro dlouhodobé sezení u počítače. Jedná se o český výrobek společnosti Prowork, která tento produkt vyvíjela řadu let, a to v úzké spolupráci s lékaři, fyziotherapeuty a dalšími odborníky zabývajícími se negativními vlivy dlouhodobého sezení na lidské zdraví. Výsledkem této spolupráce je ucelená řada židlí, které úspěšně prošly klinickými testy a které lze tedy klasifikovat jako zdravotní židle.
Nejlepší reklamou těchto unikátních židlí je dodávka do Vojenské nemocnice, kterou realizoval Ergo interier v roce 2013 a kde dosud tyto židle slouží k nácviku správného sedu.

Čím se odlišují židle Therapia od klasických ergonomických, kancelářských či balančních židlí?

 1. Židle Therapia řeší na rozdíl od ostatních židlí problematiku dlouhodobého sezení komplexně. Neřeší pouze problémy se zády, bederní či krční páteří, ale i krevní a lymfatický oběh. Eliminují bolesti zad, zajištují lepší prokrvení dolních končetin, a tím působí pozitivně proti otokům nohou či tvorbě křečových žil. Unikátní, patentově chráněná je u židlí Therapia svislá kontaktní zóna opěráku, která podporuje vzpřímený sed a rovná záda sedícího. V oblasti beder je u židlí Therapia umístěna výrazná anatomicky tvarovaná výškově stavitelná bederní opěra. Napětí a bolesti  v oblasti krční páteře významně snižuje pohodlná hlavová opěra, vyráběná ve třech velikostech.
  Sedáky židlí Therapia se vyrabí v různých velikostech; nedílnou součástí sedáku je pružinové jádro, které zajistí měkký komfortní sed i pro osoby trpící hemeroidy či po operaci kostrče. Sklon sedáku směrem dopředu zajišťuje anatomicky správný sed – pánev sedícího je výše než jeho stehna. Přední výstupek sedáku však zamezí případnému sklouzávání.
  Velice důležitá je odlehčená přední hrana sedáku, která eliminuje tlak ve spodní části stehen.
   
 2. Židle Therapia vás naučí správně sedět, neboť jejich tvar a umístění anatomicky tvarovaných biozón zafixuje sedícího ve správné pozici, aniž by na to musel při práci myslet. Nohy jsou mírně od sebe a při správném nastavení hloubky sedáku je neustálý kontakt zad s opěrákem, a to i v přední pracovní pozici.
   
 3. Židle Therapia je židle pro každého, bez ohledu na věk či tělesné proporce sedícího.
  Vyrábí se na míru dle tělesných parametrů, od dětských modelů až po modely pro osoby s výškou 200 cm a váhou 150 kg.

Při nákupu libovolného modelu zdravotní židle Therapia, nabízíme dopravu přepravní službou po ČR zcela zdarma. 

 

Jak vybírat židli Therapia?

Na to je jednoduchá odpověď: Židli byste si měli vyzkoušet a případně i zapůjčit k testování. Na prodejně společnosti Ergo interier je k dispozici od každého modelu řada vzorků; zde vám také rádi poradí a zapůjčí židli k testování. 

Pro normální a štíhlejší postavy doporučujeme typ  iEnergy, pro plnoštíhlé a robustnější postavy je vhodnější typ iBody. Tyto dva základní modely se liší v šířce sedáku a tvaru a šířce opěráku. Pro atypické vyšší a robustní postavy jsou určeny modely Xmen a Gigant.
Pro osoby  s vadami držení těla (skolióza, hyperkyfóza) je vhodná řada  iMedi.
Model iNET se síťovaným opěrákem upřednostní osoby vyžadující vzdušnou oporu zad.   

Kvalitní židle je základ

Je potřeba si uvědomit, že kvalitní ergonomická židle je základ Vašeho pracoviště. Při dlouhodobém sezení však dochází k řadě negativních faktorů ovlivňujících Vaše zdraví. Dalšími vlivy jsou výška stolu, výška a vzdálenost monitoru, osvětlení apod. Židle Therapie jsou určeny pro vyšší sezení (výška stolu 75–80 cm), tento sed umožní vhodnou polohu těla, při které se neklopí hlava a sed je přirozeně vzpřímený. Z těchto důvodů doporučujeme výškově stavitelné stoly, mechanicky, či elektricky ovládané, které si též můžete vyzkoušet na specializované prodejně Ergo interieru.
Více o výškově stavitelných stolech...

 

Revoluční nástroj, návrhář kanceláří!

 

Konkurence bude závidět kancelář

Odeslání katalogu/ceníku


Vyberte katalog/ceník

Katalog byl úspěšně odeslán!

Děkujeme za váš zájem.

Pokud pro příjem pošty používáte Microsoft Outlook, je možné že e-mail s katalogem skončí v nevyžádané poště.

Chcete nás kontaktovat ihned? Zavolejte nám na 241 485 797.

Váš dotaz byl úspěšně odeslán. Naši prodejci se mu budou věnovat v co nejkratším čase.

Děkujeme za váš zájem.

Čekejte prosím...

Čekejte prosím, požadavek se zpracovává.